• Reinscrierea in invatamantul prescolar 2024 - 2025
         se va realiza in perioada 20-24 mai 2024, astfel:

I. On-line completand si semnand cererea de reinscriere   Click PDF-file
     declaratia de acord a ambilor parinti   Click PDF-file
    Cererea si declaratiile se completeaza INTEGRAL, cu majuscule, se semneaza, se scaneaza
     si se transmit la adresa: E-mail:scoala96@yahoo.com
Vor fi validate doar cererile cu informatii integral completate corect si scrise cu majuscule, respectiv semnate.

01. Procedura operationala privind reinscrierea/inscrierea prescolarilor   Click PDF-file
02. Ordin Ministerului Educatiei   Click PDF-file
03. Capacitatea institutiei 100 locuri  (pentru care a fost proiectata )
04. Prezentarea de inscrisuri false la inscrierea prescolarului se pedepseste conform legii si atrage pierderea locului obtinut prin frauda.
05. Pentru conformitate si alte precizari urmariti pagina Inspectoratului Scolar al Municipiului Bucuresti   Click

INSCRIEREA IN INVATAMANTUL PRESCOLAR pentru anul scolar 2024 - 2025 etapa I

cu programare telefonica prealabila, conform precizarilor din  program. Click PDF-file

01. Numar locuri libere   37 locuri:
                           grupa mica      37 locuri;
                           grupa mijlocie   0 locuri;
                           grupa mare       0 locuri;

02. Criterii generale    ClickPDF-file
03. Documente inscriere  ClickPDF-file
04. Cerere inscriere prescolari  ClickPDF-file
05. Declaratia de acord  ClickPDF-file
06. Declaratia proprie raspundere  ClickPDF-file

Inscrierea se poate face si on-line completand si semnand cererea de inscriere, declaratia pe proprie raspundere si declaratia acord
     Acestea vor fi completate si semnate, scanate si transmise electronic pe E-mail:scoala96@yahoo.com
 In caz de neconfirmare a receptionarii e-mailului transmis, va rugam sa sunati la secretariatul scolii pentru solutionare.
 Vor fi luate in considerare doar cererile on-line cu informatii integral completate corect si scrise cu majuscule, respectiv semnate.
Validarea cererilor de inscriere, fizice sau on-line, este obligatorie fizic la unitatea de invatamant si se va face cu programare prealabila la secretariatul scolii !!!

Numarul de telefon TelVerde 0800816021 va fi disponibil in perioadele de inscriere (conform calendarului),
               de luni pana joi, intre orele 8.00–16.30, iar vineri, intre orele 8.00 – 14.00.

Imagini din clase.

Strada Rezonanţei nr.2